Matematik Dünyası Dergisi Sayı:98 Yıl:2014 - I 10.00 TL
Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle
Matematik Dünyası Dergisi Sayı:98 Yıl:2014 - I TMD Matematik, Dergi

Bu "merhaba" MD`nin yeni editör ekibi olarak, siz değerli okurlarımıza ilk merhabamız. MD gibi başarısını 23 yıl boyunca artırarak varlığını sürdürmüş bir dergiyi devralmış olmanın sorumluluğu elbette çok büyük. Üstelik MD, son 11 yılda, Ali Nesin ile birlikte pek çok değerli bilim insanının emeği sayesinde, Türkiye`de 15 bin tirajına ulaşmış bir dergi. Elinizdeki sayı, bu sorumluluğun bilinci ve tedirginliği ile, bir süredir devam eden titiz bir çalışmanın ürünü. Şimdiye kadar yazılarını okumaktan keyif aldığımız yazarlarımız, bizlerle olmaya devam edecekler. Ayrıca bu sayıyla birlikte yazar sayısında ve konu çeşitliliğinde bir artış fark edeceksiniz. Kapak konusunun dışında, matematiğin farklı alanlarını giriş seviyesinden başlayarak öğreten, pek çok yazı dizisi de bu ve önümüzdeki sayılarda başlıyor.

Sayının hazırlanması ve sizlere ulaşması, pek çok kişi ve kurum sayesinde mümkün oldu. Onların desteği olmaksızın bizler, bu sorumluluğu alma cesaretini gösteremezdik. 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi`nin verdiği önemli desteğinse ayrı bir yeri var. Bu destek olmasaydı, MD`nin elinizdeki sayısı çıkarılamayabilirdi. Bu vesileyle özellikle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Yalçın Karayağız`a, rektör yardımcıları Kayhan Ülker ve Zeki Alpan`a ve Genel Sekreter Sezai Makas`a, MD`nin yaşamasını sağladıkları için tüm matematik dünyası adına teşekkür ediyoruz.

Ayrıca, dergi tasarımının yeni sistemimize uyarlanmasında bize rehberlik etmekle kalmayıp, derginin her bir köşesini bizzat inceleyip güzelleştiren İlhan Bilge`ye de teşekkür ederiz.

Özellikle, artan dağıtım masraflarını karşılayamadıkları için dergilerin bir bir kapanmaya başladığı yayın dünyasında, MD`nin ayakta kalması, elbette en çok sizlerin desteğiyle mümkün olacaktır. Metalik ve toplu aboneliklerimizin artması, dergimizin maddi sıkıntılarını aşması icin tek yol gibi görünüyor. Böylece dergimizin dağıtımının yeniden Türkiye genelinde yapılabileceğini umuyoruz. Lütfen abone olunuz, abone oldurunuz.

Ve son olarak, www.matematikdunyasi.info adresindeki yeni web sayfamızın haberini vererek, MD ile ilgili gelişmeleri, yine yeni açılan Facebook (facebook.com/md.dergi) ve Twitter (©md_dergi) hesaplarımızdan da takip edebileceğinizi hatırlatalım.

Bir sonraki sayıda görüşmek üzere.


Kitap Ebatı & Özellikleri

Yayın Kodu
2043
Adı
Matematik Dünyası Dergisi Sayı:98 Yıl:2014 - I
Yazar
TMD

İlgilenecebileceğiniz Kitaplar