Matematik Dünyası Dergisi Sayı:102 Yıl:2015 - I-II 10.00 TL
Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle
Matematik Dünyası Dergisi Sayı:102 Yıl:2015 - I-II TMD Matematik, Dergi

Uzun bir aradan sonra yeni sayımızı nihayet baskıya göndermek üzereyiz. MD`nin yepyeni sayısını elimizde tutmanın, yepyeni makaleleri okumanın mutluluğu yanında, geçen sayımızdan bu yana yaptığımız yeniliklerin sonuçlarını da merakla bekliyoruz.

MD editörlüğü sorumluluğunu üstlendikten sonra hazırladığımız dördüncü sayı da dağıtılınca kapsamlı bir değerlendirme yaptık. Değerli yazarlarımızın, hakemlerimizin, yayın kurulumuzun, MD temsilci ve destekçilerinin yoğun emeklerine karşın, MD`nin gençlere ulaşmakta yetersiz kaldığını görmek fena halde canımızı sıktı. Bunun en önemli sebebinin MD`nin Türkiye genelinde dağıtılamaması olduğunu biliyorduk. Finansal açıdan bizi yoran bu sorunu çözmek biraz zaman aldı. Dağıtım şirketini değiştirmek için 9eşitli görüşmeler, yoğun pazarlıklar yaptık. Ayrıca sözleşmeler gereği dağıtım şirketi değişirken uymamız gereken bekleme süreleri süreci oldukça uzattı. MD hazır olmasına rağmen beklemek zorunda kaldık. Ama sonuçtan mutluyuz: Artık MD, YAYSAT tarafından Türkiye genelinde dağıtılacak. Bu güzel gelişmeyi elbette değerli desteklerinize borçluyuz.

Facebook ve Twitter hesaplarımızı takip eden okurlarımızın hatırlayacağı üzere MD`yi gençlere ulaştırabilmek için liselere MD aboneliği bağışlama kampanyası başlatmıştık. Kampanya başında Türk Matematik Derneği, Matematik Araşt ırma Dostları projesi kapsamında Türkiye`de 100 liseye MD`nin 2014 ve 2015 sayılarını bağışladı. SMS kampanyamız da yoğun ilgi gördü. Kampanyaya katılan destekçilerimiz sayesinde bu sayımızla birlikte Türkiye`nin her ilinde en az iki liseye ilk defa MD ulaşmış olacak. Ancak henüz yolun başındayız. Türkiye`de hiç ulaşamadığımız ne çok lise, ne çok genç yetenek var. Gençlere mutlaka ulaşmamız gerektiğini biliyoruz. Sıradaki hedefimiz Türkiye`deki tüm fen liselerine MD aboneliği kazandırmak. Bu hedefe ulaşmak için de herkesin yardımına ihtiyacımız var. Destek olmak çok kolay: Cep telefonunuzda;

MDDESTEK5 yazıp 8071`e göndererek 5 TL,

MDDESTEK1O yazıp 8071`e göndererek 10 TL

bağış yapabilirsiniz. Ayrıca sadece 30 TL ile seçtiğiniz bir liseye MD aboneliği bağışlayabilirsiniz. Bunun için md©msgsu.edu.tr adresine yazmanız yeterli. Desteklenen liselerin güncel listesini web sitemizden ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bu arada liselere tek tek ulaşıp dergiyi öğrencilere ulaştırma zoralıyoruz.

Uzun bekleme süreleri bize kenarda bekleyen bir başka önemli işi de bitirmek için zaman tanımış oldu. Web sitemizi yeniledik. Severek kullanacağınızı umuyoruz. Ayrıca web sitemize kredi kartıyla alışveriş ve bağış yapabileceğiniz bir sistemi de ekliyor, gençlerden desteğinizi esirgemeyeceğinizi umuyoruz.


Kitap Ebatı & Özellikleri

Yayın Kodu
2047
Adı
Matematik Dünyası Dergisi Sayı:102 Yıl:2015 - I-II
Yazar
TMD

İlgilenecebileceğiniz Kitaplar