2018 Nesin Vakfı Duvar Takvimi 37.00 TL
Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle
2018 Nesin Vakfı Duvar Takvimi Nesin Yayınevi Takvim, Ekim 2017

Altı yıldır yayımladığımız Nesin Vakfı Duvar Takvimi`ne gösterdiğiniz ilgiden ötürü teşekkür ederiz.
Takvimin ön sayfası size bir bakışta günü, haftayı, ayı hatırlatacak, yılın kaçıncı günü, haftası, ayında olduğunuzu gösterirken diğer destekleyici zaman bilgilerini de öğrenebilecek, ayın hangi evrede olduğunu kolayca görebileceksiniz.
Her yaprakta diğer takvim sistemlerine de yer verilmiştir. Ay döngüsünü temel alan Hicri takvim öncelikle dini günleri göstermesi bakımından önemini sürdürüyor. Güneş döngüsünü temel alan Rumi takvim 13 günlük farkla şu an kullandığımız takvimle çakışıyor. Rumi takvimin zaten birkaçı hariç güncel takvimle aynı olan ay adları yerine Anadolu`da kullanılagelmiş ama unutulmaya yüz tutan 12 aylık halk takvimi ay adlarını da kullandık.
Öte yandan yılı yaz (Hızır) ve kış (Kasım) olarak ikiye ayıran, yine güneş döngüsünü izleyen halk takvimi sistemini de takvim yapraklarına ekledik. Bu takvimlerin günleri meteorolojik olaylar ve tarımsal etkinliklerle yakından ilintili.
Günü geldikçe resmî ve dini tatilleri, özel gün ve haftaları da takvim yapraklarında bulacaksınız. Tabii Aziz Nesin`in seçilmiş sözleri, şiirleri ve hayatından kesitleri de. Üstelik “arkası yarın” halinde en güzel Aziz Nesin öykülerini de okuma fırsatınız olacak.
Gün doğumu ve gün batımı saatleri Ankara merkezine göre verilmiştir. Güneşin bir yerdeki doğuş ve batış saatleri her yılın aynı günleri için (hemen hemen) aynıdır. Ama yılın aynı gününde, farklı yerlerde güneşin doğuş saati, batış saati ya da her ikisi birden değişecektir. Dolayısıyla verdiğimiz gün doğumu ve gün batımı saatleri Ankara merkezi dışında yaklaşık bir değer olmaktan öteye geçmez. Merak edenler ABD Astronomik Uygulamalar Dairesinin resmi sitesine (www.usno.navy.mil) girerek bulundukları enlem ve boylama göre gün doğumu ve gün batımı saatlerini yıllık çizelge halinde edinebilirler.
Sonuç olarak size yeniliklerle dolu geleneksel bir takvim sunduğumuzu düşünüyoruz. Umarız beğenir, düşüncelerinizi bize iletirsiniz.

Kitap Ebatı & Özellikleri

Yayın Kodu
918
Adı
2018 Nesin Vakfı Duvar Takvimi
Yazar
Nesin Yayınevi
Sayfa Sayısı
734
Baskı
2017 - Ekim 2017 tarihleri arasında 1 baskı, 5000 kitap.

İlgilenecebileceğiniz Kitaplar