AZİZ NESİN`DEN MEKTUPLAR 208.00 TL
Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle
AZİZ NESİN`DEN MEKTUPLAR Hediye Setleri

Öyküleriyle, yazılarıyla, şiirleriyle ya da romanlarıyla arkasında çok kıymetli bir arşiv bırakan Aziz Nesin`in mektupları, bir yazarın iç dünyasına dair çok özel bir bakış açısı sunuyor. Eserleri kadar değerli bu mektuplaşmalar onun yazınının tamamlayıcısı niteliğinde... 

Klaus Liebe Harkort ile mektuplaşmaları, Türkiyeli bir yazar ile Almanyalı bir Türkolog`un 30 yıllık dostluğunu resmederken, sadece iki insanın değil iki ülkenin de öyküsüne tanıklık ediyor.

Ali Nesin ile mektuplaşmaları uzun bir zaman dilimine yayılmış baba-oğul mektuplarından oluşuyor. Bu mektuplar yalnız onların yaşam serüvenini değil yazıldıkları tarihlerin acı tatlı gerçeklerini de gözler önüne seriyor.

Saliha Scheinhardt ile yazışmalarında kendini bulmaya, hayata tutunmaya çalışan Saliha Scheinhardt ve ona okuyarak, yazarak sağalmayı, sevgiyle direnmeyi öğütleyen Aziz Nesin var. Bu mektuplar Scheinhardt`ın yazar olma, Nesin`in ölüme karşı koyma macerasına tanıklık ediyor.

Tahsin Saraç  ile mektuplaşmalarını toplayan kitapta ise yazının birçok alanında yapıt vermiş, birbirinin hem okuru hem eleştirmeni olmuş iki insanın mektupları yer alıyor. Bunlar, üstün bir iş aşkı ve görev bilinciyle, bataklık olarak gördükleri bir çağ ve çevrede verdikleri erdem ve onur savaşımının yanı sıra, ender tanık olunan bir dostluğun, sevginin, içtenliğin belgeleri.

Hediye Setinden Fotoğraflar

Hediye Setinin İçeriği

İlgilenecebileceğiniz Kitaplar